Hakkımızda

Turtle Wax®

Turtle Wax® Inc.’nin kurucusu Ben Hirsch çok yönlü ve yaratıcı bir girişimciydi.  Lezzetli çikolata kaplı muzlar, tatlı kaplamaları ve Angel Rinse™ soğuk yıkanan deterjan gibi ürünleri bulmak için marketçilik alanında deneyimlerini kullandı.  Ben marketçilik alanında çalışırken gelecekteki ortağı/eşi Marie ile tanıştı ve birlikte daha sonra Plastone olarak bilinen dünyanın ilk sıvı araç cilasını formüle ettiler.

Kendi kimyasal geçmişini, 500,00$’ı ve Chicago Avenue’de küçük bir mağaza önünü kullanan Ben ve Marie Plastone araç cilasını kendi küvetlerinde karıştırdılar.  Marie daha sonra araç cilasını şişeliyordu ve Ben de şehrin tramvayını kullanarak bunları satıyordu.   Ben bazen par edilmiş olan bir aracın tamponunu elle cilalıyor ve sonra satış yapmak için aracın sahibinin gelmesini bekliyordu!  Bu arada Ben  Penny® Ayakkabı Cilasını ve hatta orijinal Evde Satış kataloglarından biri gibi ürünleri bulurken Plastone Amerika’nın en popüler sıvı araç cilalarından biri haline geldi.


Ben 1950'lerde Beloit, Wisconsin’e bir iş gezisi yaparken Turtle Creek ile karşılaştı.  Kaplumbağanın koruyucu sert kabuğu ile kendisinin Plastone Cilası arasında bir bağlantı kurdu.  O günden sonra Plastone Super Hard Shell® (Çok Sert Kabuk) olarak yeniden adlandırıldı ve firma Turtle Wax® Inc. oldu.  O zamandan beri Turtle Wax® büyümeye devam etti ve şu anda dünya çapında dağıtılan ürünleri ile tek bir firma tarafından sağlanan en büyük ürün çeşidine sahiptir.  

Ben'in ailesi bu başarıda önemli bir rol oynadı.  1966’da Ben’in kızı Sondra Turtle Wax®’ta çalışmaya başladı ve 1972’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak tayin edildi.  Sondra’nın eşi Denis J. Healy Colgate- Palmolive ve Mennen’deki başarılı Araştırma ve Geliştirme kariyerinden sonra 1971’de firmaya katıldı ve şu anda firmanın Başkanı olarak hizmet etmektedir.

Turtle Wax® bir küvetten otomotiv görünüş teknolojisinde dünya liderliğine büyüdü ve bu büyük ölçüde firmanın ürün araştırma ve geliştirme gücü sayesinde gerçekleşmiştir.  Sektöründe en iyisi olarak kabul edilen Turtle Wax®’nin Ar&Ge’si devrim niteliğindeki ürünler ve konseptlerin sürekli olarak sunulmasını sağladı.

Turtle Wax® Inc.'nin merkezi ve operasyonu Chicago’da bulunmaktadır.  Firmanın Skelmersdale, İngiltete’deki tesisleri uluslararası üretim ve dağıtım merkezini oluşturmaktadır.  Turtle Wax®’in adı 60’tan fazla ülkede dağıtılan ürünleri ile otomobil bakım ürünlerinde liderlikle eşdeğerdir.  İskandinavya gibi bölgelerde bile Turtle Wax® %95 marka bilinirliğine sahiptir.  Firmanın yaklaşık 50 yıldan beri logosu olan neşeli yeşil kaplumbağa herhangi bir açıklama gerektirmez.  

Yaklaşık yarım yüzyıldan beri Turtle Wax® otomotiv araç bakım piyasasında liderdir.  Ben Hirsch ve devam eden lider ve son teknoloji ürün araştırma ve geliştirme çalışmaları sayesinde dünyanın araçları Turtle Wax® ile parlamaya devam edecektir.  

Turtle Wax Limited (İngiltere ve Galler Tescil No. 0836643), Turtle Wax Europe BV (İngiltere ve Galler Tescil No. FCD26441), East Gillibrands, Skelmersdale, Lancashire, WN8 9TX.

Turtle Wax U.S.A.

Turtle Wax İngiltere